Forum BESKIDZKIE FORUM Strona Główna


BESKIDZKIE FORUM
"Tak mnie ciągnie do gór..."
Odpowiedz do tematu
Mamy Euro 2012!!! :)
WojtekB


Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2690
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Onet.pl napisał:
W walijskim Cardiff dokonano wyboru gospodarza piłkarskich mistrzostw Europy, które odbędą się w 2012 roku. Członkowie Komitetu Wykonawczego UEFA wskazali na wspólną kandydaturę Polskę i Ukrainę!!!
Polska i Ukraina zorganizują mistrzostwa Europy w 2012 roku - zdecydował w środę w Cardiff Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej. Kandydatura Polski i Ukrainy zwyciężyła w pierwszej turze głosowania, otrzymując osiem głosów.

W finałowym etapie selekcji kandydatura polsko-ukraińska została oceniona wyżej niż oferty włoska oraz chorwacko-węgierska. Polska i Ukraina po raz pierwszy w historii będą gospodarzami finałów mistrzostw Europy.
Czytaj dalej REKLAMA12 członków Komitetu Wykonawczego UEFA zebrało się o godzinie 10.00 rano, aby rozpocząć głosowanie. O wyborze decydowali: prezydent Unii Michel Platini (Francja), Wiaczesław Kołoskow (Rosja), Joseph Mifsud (Malta), Senes Erzik (Turcja), Angel Maria Villar Llona (Hiszpania), Per Ravn Omdal (Norwegia), Geoffrey Thompson (Anglia), Gerhard Mayer-Volfelder (Niemcy), Mathieu Sprengers (Holandia), Gilberto Madail (Portugalia), Mircea Sandu (Rumunia) i Marios Lefkaritis (Cypr). Głosu nie mogło oddać dwóch członków KW - Franco Carraro (Włochy) i Hrihorij Surkis (Ukraina), bowiem ich kraje były kandydatami.

Głosowanie miało przebiegać maksymalnie w dwóch turach. Aby było ważne, w sali obrad musiało być kworum - co najmniej ośmiu członków Komitetu. W pierwszej turze każdy miał jeden głos i jeśli któraś z kandydatur uzyskała absolutną większość (50 procent plus 1), wówczas zostawała zwycięzcą głosowania. Tak właśnie się stało w Cardiff, gdzie Polska z Ukrainą otrzymały osiem głosów. Cztery dostały Włochy, a kandydatura chorwacko-węgierska ani jednego. Druga tura nie była już potrzebna.

Ceremonia ogłoszenia gospodarza rozpoczęła się o godzinie 11.30. Rozpoczął ja rzecznik William Gaillard, który najpierw zapowiedział krótki film, przypominający wszystkie trzy kandydatury. Potem na mównicę wyszedł prezydent UEFA Michel Platini, który najpierw wyraził solidarność z przeżywającym kłopoty zdrowotne Diego Maradoną, a następnie otworzył kopertę ze zwycięzcą głosowania. "Organizatorem Euro 2012 zostaje Polska i Ukraina" - ogłosił Platini.

Po nim krótko przemawiali prezesi narodowych federacji piłkarskich Polski i Ukrainy. - Nie potrafię wyrazić uczuć, które mną targają - mówił Hryhorij Surkis - poświęciliśmy całe serce, aby dostać te mistrzostwa. Dziękuję wszystkim, którzy oddali na nas głosy.

- 85 milionów ludzi w Polsce i na Ukrainie czeka na te mistrzostwa - powiedział Michał Listkiewicz - wreszcie turniej ten zagości u nas. Prezydenci obu krajów zapewnili, że zrobimy wszystko, aby te mistrzostwa dobrze zorganizować. Do zobaczenia w Polsce i na Ukrainie w 2012 roku.

Przebywający w Cardiff minister sportu Tomasz Lipiec podkreślił ogromną odpowiedzialność, jaka spoczywa na organizatorach turnieju.

- Czeka nas ogrom pracy, wszyscy zdają sobie sprawę, ile trzeba będzie zrobić - mówił Lipiec.

Polsko-ukraińską kandydaturę wspierał mocno trener piłkarskiej reprezentacji Polski Leo Beenhakker, który także był w Cardiff podczas ogłaszania gospodarza. - To bardzo wiele znaczy dla futbolu w tych krajach - mówił Holender - to jest dokładnie to, czego potrzebuje polska i ukraińska piłka nożna. Powstaną nowe stadiony, boiska treningowe, a to jest bardzo potrzebne.

Członków KW UEFA do polsko-ukraińskiej kandydatury gorącą przekonywała także członek Polskiego Komitetu Olimpijskiego Irena Szewińska. - Nasza oferta była najlepsza, to ogromna satysfakcja. Będą wybudowane nowe stadiony, które przecież po mistrzostwach zostaną. Nasi zawodnicy grać będą u siebie, nasi kibice będą kibicować u siebie. To wpływanie na zwiększenie popularyzacji w naszych krajach sportu, nie tylko piłki nożnej.

Do organizacji finałów piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku w Polsce i na Ukrainie przygotowywanych ma być 12 stadionów. We wniosku drugiej fazy rywalizacji o Euro 2012 znalazło się osiem miast podstawowych, które organizować będą mecze Euro 2012. W Polsce taką rolę pełnić będą Warszawa, Poznań, Wrocław i Gdańsk, na Ukrainie - Donieck, Kijów, Lwów i Dniepropietrowsk. Jako miasta dodatkowe wpisane zostały Chorzów, Kraków i Odessa, a jako stadion dodatkowy umieszczono drugi obiekt piłkarski w Doniecku.

Według danych ze złożonego do UEFA w drugiej fazie rywalizacji o Euro 2012 wniosku polskie miasta aspirujące do roli gospodarza meczów dysponują 12 międzynarodowymi lotniskami i 34 kolejowymi połączeniami międzynarodowymi. Warszawa i Kraków mają połączenia z większością dużych lotnisk europejskich i światowych, pozostałe polskie lotniska (Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Szczytno, Wrocław, Zielona Góra) mają połączenia z wybranymi zagranicznymi portami lotniczymi.

Miasta ukraińskie mają 22 międzynarodowe porty lotnicze i 60 międzynarodowych połączeń kolejowych. Kijów ma połączenia z większością dużych lotnisk zarówno europejskich jak i światowych. Pozostałe ukraińskie lotniska mają połączenia z wybranymi zagranicznymi portami lotniczymi.

Obecnie port lotniczy w Warszawie, jako jedyne polskie lotnisko, ma połączenia z Kijowem, Lwowem i Odessą. Pozostałe ukraińskie porty lotnicze nie mają połączeń z Polską. Sposobem na rozwiązanie problemu ograniczonej komunikacji lotniczej między Polską i Ukrainą jest budowa Tymczasowych Terminali Pasażerskich. Będą one wyposażone w niezależne źródło zasilania, punkty pierwszej pomocy, UPS i klimatyzację. Każdy terminal będzie składał się z 10 punktów odprawy biletowej, 16 wejść na pokład oraz dwóch bagażowych pasów transmisyjnych. Bezpieczeństwo każdego z nich będą zapewniały kamery CCTV, 6 maszyn rentgenowskich oraz bramki wykrywające metal.

Polska i Ukraina zapewniły we wniosku, że do rozpoczęcia Euro 2012 zmodernizowane zostaną połączenia kolejowe. Efektem tego ma być poprawa dostępności komunikacyjnej, podniesienie prędkości, poprawa bezpieczeństwa, zwiększenie przepustowości i poprawa w zakresie ochrony środowiska. Ukraina planuje elektryfikację kolei w skali krajowej, wprowadzenie szybkobieżnych pociągów pasażerskich i zakup nowych składów wagonów pasażerskich.

Wniosek zawiera także plany rozwoju miast, w których odbywałyby się mecze. Najważniejsze punkty tej części aplikacji dotyczą m.in. Warszawy, gdzie powstał drugi terminal na lotnisku im. Fryderyka Chopina, a na 2008 rok zaplanowano ukończenie budowy sprawnego połączenia między lotniskiem a centrum miasta. W przyszłym roku zakończona ma także być budowa pierwszej linii metra, a na 2012 rok przewidziano koniec budowy drugiej linii metra, łączącej wschód i zachód miasta, ze stacją przy Stadionie Narodowym.

We Wrocławiu ma zostać rozbudowany pierwszy terminal lotniczy (gotowość do obsługi 2 mln pasażerów rocznie) oraz zbudowany ma być drugi terminal (gotowość do obsługi 900 tys. pasażerów rocznie). Dla celów Euro-2012 zostaną przeznaczone dwa dworce kolejowe: Główny i Nadodrze. Prawdopodobnie udostępniony będzie również dworzec Świebodzki.

Na Śląsku trwa przebudowa systemu drogowego (większa część projektu została już ukończona). Władze Chorzowa nie spodziewają się poważnych problemów z komunikacją. Aktualna infrastruktura komunikacyjna i doświadczenie w organizowaniu dużych imprez na Stadionie Śląskim ma pozwolić na skuteczną organizację ruchu ulicznego.

W Kijowie ma zostać rozbudowane lotnisko międzynarodowe Boryspol, gdzie docelowo mają funkcjonować cztery terminale. Dwa z nich będą obsługiwały loty międzynarodowe, jeden krajowe, a jeden będzie przeznaczony dla VIP-ów. We Lwowie ma być wybudowany nowy terminal, gdzie wprowadzone zostaną połączenia międzynarodowe z Ameryką Północną.

W Dniepropietrowsku odbędzie się renowacja lotniska; rozbudowana ma być stacja kolejowa na terminalu lotniska. W Odessie planowana jest budowa nowego terminalu, obsługującego tysiąc pasażerów na godzinę.


Super wiadomość. Brawo dla tych którzy wierzyli w naszą kandydaturę i dla tych którz przygotowywali naszą prezentację i wspomagali w naszych staraniach. Jest sukces - teraz trzeba to wykorzystać!
Zobacz profil autora
buba


Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 3022
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: oława

ja sie tam nie ciesze... znowu rozbudowa i rozbudowa... juz nawet na ukrainie niedlugo nie bedzie sie mozna schronic przed "rozwojem", hotelami i autostradami Sad dobrze ze na ukrainie zachodniej tylko lwow!!! (i tak nie lubie tego miasta Wink

i gdzie teraz beda sie odbywaly te klimatyczne targi jak rozbuduja dworzec swiebodzki?? Sad a wroclaw glowny byl moim ulubionym dworcem.. mimo ze duze miasto to majacy w sobie klimat dawnych czasow, ciekawa architekture... jeszcze przez 5 lat moge sie nim nacieszyc..

chinczycy burza zabytki bo maja olimpiade i musza zbudowac wszystko nowe , czyste i nowoczesne, tu beda rozbudowywac nam miasta, trzeba spierniczac w gory i ukryc sie przed tym swiatem (poki jeszcze mozna usiasc w gorach na trawie a nie na wybetonowanej alejce..)

a ja glupia liczylam ze nas nie wybiora... Sad
Zobacz profil autora
ziolek


Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 650
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Piotrków Tryb

Jakoś też to odbieram jako przez nikogo niechciane zamieszanie.
Zobacz profil autora
Piotrek
Administrator

Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 5888
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Żywiec/Sienna

Niby można budowac tak by pogodzić ochronę przyrody z postępem. Tyle, ze u nas jest to właśnie 'niby'. Teraz kaczorki będą miały mocną broń by forsować każdy szkodliwy projekt n.p. drogi (nawet jeżeli istnieje wyjście alternatywne) bo powiedzą, że przyroda stoi na drodze do MŚ. Mocna broń na przyrodę, prawie jak teczki na nie wygodnych ludzi .
Zobacz profil autora
WojtekB


Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2690
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Naprawdę się wam dziwię... Neutral

Nie wszystko na świecie kręci się wokół przyrody.
Zobacz profil autora
buba


Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 3022
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: oława

niestety...za to wszystko sie kreci wokol kasy Sad
Zobacz profil autora
Pudelek
Ogarniacz kuwety

Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 5794
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Oberschlesien, Kreis Nikolei und Kreis Oppeln

a ja się bardzo cieszę - bo Euro to szansa na rozwój wszystkiego. i to rozwój w pozytywnym znaczeniu! coś, co może budowałoby się kilkadziesiąt lat teraz bedzie musiało szybciej
Zobacz profil autora
Pudelek
Ogarniacz kuwety

Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 5794
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Oberschlesien, Kreis Nikolei und Kreis Oppeln

Piotrek napisał:
Niby można budowac tak by pogodzić ochronę przyrody z postępem. Tyle, ze u nas jest to właśnie 'niby'. Teraz kaczorki będą miały mocną broń by forsować każdy szkodliwy projekt n.p. drogi (nawet jeżeli istnieje wyjście alternatywne) bo powiedzą, że przyroda stoi na drodze do MŚ. Mocna broń na przyrodę, prawie jak teczki na nie wygodnych ludzi .


nie do końca się z tym zgodzę. budowa infrastuktury na takie przedsięwzięcia jest szczególnie bacznie obserwowana przez rozmaite organizacje zagraniczne
Zobacz profil autora
ammo


Dołączył: 18 Kwi 2006
Posty: 1277
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

W mediach słyszałem kapitalne stwierdzenie obrazujące obecną sytuację : "Polsce rzucono kość za dobre stosunki z USA oraz UE"
Trafili w samo sedno.
Polska i Ukraina - totalne łajzy, ogon i zaplecze, patrząc z perspektywy obywatela Europy z poza regionu byłego ZSRR. Lizali się to zasłużyli - jak więźniowie w obozach na dodatkową łyżkę kaszy Laughing
Zobacz profil autora
Piotrek
Administrator

Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 5888
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Żywiec/Sienna

Pudelek napisał:
Piotrek napisał:
Niby można budowac tak by pogodzić ochronę przyrody z postępem. Tyle, ze u nas jest to właśnie 'niby'. Teraz kaczorki będą miały mocną broń by forsować każdy szkodliwy projekt n.p. drogi (nawet jeżeli istnieje wyjście alternatywne) bo powiedzą, że przyroda stoi na drodze do MŚ. Mocna broń na przyrodę, prawie jak teczki na nie wygodnych ludzi .


nie do końca się z tym zgodzę. budowa infrastuktury na takie przedsięwzięcia jest szczególnie bacznie obserwowana przez rozmaite organizacje zagraniczne


Oby tak było.
Zobacz profil autora
Piotrek
Administrator

Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 5888
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Żywiec/Sienna

WojtekB napisał:
Naprawdę się wam dziwię... Neutral

Nie wszystko na świecie kręci się wokół przyrody.


Nie, nie. To nie jest tak, że jestem przeciwny ME w Polsce. Nawet się troche ciesze, ze nasz kraj dostrzeżono. Tyle, ze ja się sportem specjalnie nie interesuję dlatego nie tryskam euforią z tego powodu.
A moje przemyślenia na temat przyrody w tym przypadku wynikają z prostego dzialania->obecny rząd ma za wroga przyrode co=brakiem dla jej poszanowania przy tym co ma nastąpić. I mam nadzieję, że to tylko moje obawy na wyrost.
Zobacz profil autora
buba


Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 3022
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: oława

a ja jestem ciekawa czemu wszyscy sa tak za rozwojem i budowaniem wszedzie wszystkiego byle duzo i szybko..jakie sa z tego plusy? rozumiem w pelni entuzjazm kibicow, ale nie umiem pojac radosci "bo sie bedzie budowac" Sad
Zobacz profil autora
WojtekB


Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2690
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Bo dzięki temu nie trzeba będzie stać w korkach i patrzeć gdzie się można wcisnąć, tylko elegansiunio się pojedzie po nowiutkiej autostradzie

Bo nie trzeba się będzie wstydzić 1,5 h opóźnień PKP, a czasy będą podobne do europejskich.

Bo wreszcie nie będę musiał siedzieć na skrzypiącej ławie 12-tysięcznego stadionu w czasie oglądania meczu tylko zasiądę sobie wraz z 50 000 innych kibiców.

No i argument zasadniczy bo to pierwsza taka impreza w Polsce. Jak dobrze wypadniemy zmieni się też postrzeganie nas.
Zobacz profil autora
Pudelek
Ogarniacz kuwety

Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 5794
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Oberschlesien, Kreis Nikolei und Kreis Oppeln

buba napisał:
a ja jestem ciekawa czemu wszyscy sa tak za rozwojem i budowaniem wszedzie wszystkiego byle duzo i szybko..jakie sa z tego plusy? rozumiem w pelni entuzjazm kibicow, ale nie umiem pojac radosci "bo sie bedzie budowac" Sad


po prostu nie każdy kocha Polską taką syfiastą jaką jest teraz. nie każdy lubi dziurawe drogi, brak infrastruktury, zacofanie sięgające kilkudziesięciu lat.

jakie są tego plusy? gdyby wszyscy myśleli tak jak Ty, to nadal mieszkalibyśmy w jaskiniach, albo co najważyej w lepiankach, a na zimę przymierali z głodu.

rzecz w tym, żeby budować z głową! Polska i Ukraina to nie mała Portugalia, to infrastuktura może być wykorzystana i po imprezie. sieć sprawnych i szybkich dróg to m.in. mniejsze niszczenie środowiska (spaliny, hałas w korkach dla zwierząt i ludzi). ROZSĄDNIE przeprowadzona obwodnia czy autostrada to błogosławieństwo dla przyrody i mieszkańców.

żeby wybudować domy też często wycina się lasy czy parki. nie możemy przez całe życie jeździć po tych dziurach. czy w Portugalii czy Hiszpanii przyroda jakoś drastycznie ucierpiała?? ME to szansa na poprawę transportu również kolejowego - a więc ekologicznego. dobra infrastuktura to miejsca pracy i turyści, którzy też przywożą pieniążki - a żeby jechać w góry to też trzeba mieć za co
Zobacz profil autora
Stan48


Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 402
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Myślenice

buba napisał:
a ja jestem ciekawa czemu wszyscy sa tak za rozwojem i budowaniem wszedzie wszystkiego byle duzo i szybko..jakie sa z tego plusy? rozumiem w pelni entuzjazm kibicow, ale nie umiem pojac radosci "bo sie bedzie budowac" Sad


Bo to są też miejsca pracy dla wielu Polaków.
Zobacz profil autora
Mamy Euro 2012!!! :)
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 4  

  
  
 Odpowiedz do tematu