Forum BESKIDZKIE FORUM Strona Główna


BESKIDZKIE FORUM
"Tak mnie ciągnie do gór..."
Odpowiedz do tematu
Samotna Piesza Wyprawa Dookoła Polski 2007
Jaro


Dołączył: 18 Kwi 2006
Posty: 51
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Rzeszów

Ma do przejścia ok. 5 tyś. km, przez lasy i bezdroża. Wojciech Różycki, nasz kolega z Ostrowca Świętokrzyskiego, wpadł na niecodzienny pomysł wędrówki... dookoła Polski. Po drodze chce zdokumentować życie oraz kulturę mieszkańców pogranicza.
Zanim wyznaczył trasę wędrówki przez długi czas studiował mapy i atlasy. Samotną wyprawę dookoła Polski wzdłuż granic rozpoczyna w Ustrzykach Dolnych początkiem marca. Ruszy przez góry, pokona ziemię lubuską, Pomorze, Warmię i Mazury, w stronę Przemyśla. Wędrówkę zakończy również w Ustrzykach i liczy, że zakończy ją w listopadzie. Najtrudniejsza do przetrwania będzie wczesna wiosna w południowo - wschodniej Polsce.
Podczas wyprawy chce lepiej poznać folklor i zdokumentować cenne zabytki pogranicza. Wyprawę planował od kilku lat, ale dopiero na emeryturze może zrealizować swoje marzenie. Jeszcze nikt do tej pory nie zdecydował się na pieszą wędrówkę wzdłuż granic naszego kraju. Wojtek spędzi w drodze od 200 do 220 dni.

Informacje z przebiegu wyprawy tylko na:
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

I jeszcze link z dzisiejszej prasy:
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Jaro dnia Czw 10:47, 01 Mar 2007, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Pete


Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 1506
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Chełm Śląski/Kraków

Bardzo ciekawe - wspaniały pomysł - po wyprawie Irci jeszcze większe wyzwanie.
W takim razie powodzenia dla pana Wojciecha i do zobaczenia w Beskidach !!! Smile


Ostatnio zmieniony przez Pete dnia Śro 23:05, 28 Lut 2007, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Ircia


Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 46
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

ależ Ci zazdroszczę ,ja jeszcze się zbieram do kupy po moich wędrówkach...trzymaj się chłopie cieplutko... zapraszam na nocleg jak bedziesz na kaszubach...
Zobacz profil autora
Piotrek
Administrator

Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 5888
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Żywiec/Sienna

To jest coś!
I nie mam tu na myśli długości trasy ale jej różnorodność.
Już się bałem, że to będzie kolejna zaliczanka ale z opisu Jaro wynika, że W.Różycki ma zamiar zwiedzić i poznać->tak trzymać.
Zobacz profil autora
Jaro


Dołączył: 18 Kwi 2006
Posty: 51
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Rzeszów

Nowe info, jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów to Wojtek startuje 6 marca z Ustrzyk Dolnych.
Zobacz profil autora
buba


Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 3022
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: oława

kurcze, w czasie takiej wyprawy sie zobaczy wiecej niz przez cale zycie siedzac na tylku w miescie i chodzac do pracy/szkoly i temu podobnych... ja chcem juz na emeryture!!!
Zobacz profil autora
ziolek


Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 650
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Piotrków Tryb

buba napisał:
... ja chcem juz na emeryture!!!


Buba - nie chcesz.
Ale zgodzę się, że więcej wolnego czasu i nielimitowany przypływ gotówki na realizację marzeń każdemu by się przydał.
Zobacz profil autora
Pudelek
Ogarniacz kuwety

Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 5794
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Oberschlesien, Kreis Nikolei und Kreis Oppeln

ziolek napisał:

Ale zgodzę się, że więcej wolnego czasu i nielimitowany przypływ gotówki na realizację marzeń każdemu by się przydał.


to tak jest na emeryturze?


a za maratończyka po Polsce trzymamy kciuki - mamy tylko nadzieje, że wzorem Irci nie zgubi nigdzie aparatu Wink
Zobacz profil autora
WojtekB


Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2690
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Pudelek napisał:
a za maratończyka po Polsce trzymamy kciuki


Maratończyk po Polsce jak widzę zarejestrował się na forum. Więc teraz ściskamy kciuki za naszego forumowicza. Powodzenia Very Happy
Zobacz profil autora
Makuć


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 551
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków / Nowa Huta

To trzymamy kciuki mocno, żeby przygód było moc, ale takich które dobrze się wpsomina Smile a ja tylko przypomnę, że już takowego maratończyka polska turystyka miała: Marek Zięba wędrował z Gdańska do... Gdańska zachaczając m.in. o Halę Krupową, ale nie wiem niestety w którym to roku było Sad
Zobacz profil autora
To właśnie ja...
wojtek.r


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski

To właśnie ja... sprawca tego zamieszania Embarassed Wink - Wojtek Różycki.
Witam wszystkich forumowiczów i zacznę od podziękowań za miłe słowa. Jestem "młodym" emerytem-nauczycielem (nasz kraj jest widocznie bardzo bogaty,że stać go na utrzymywanie takich darmozjadów 51-letnich jak ja ). Dlatego chyba "coś się w głowę robi", że ja i mnie podobni wpadają na takie zwariowane pomysły. No cóż..."wesołe jest życie staruszka..." A teraz trochę poważniej...
Zamierzam usilnie zrealizować tę wyprawę i mam nadzieję, że nic mi nie przeszkodzi (nie biorę innej opcji pod uwagę Exclamation Smile ). Jak pisałem w "aktualnościach" na stronie wyprawy: spotkałem się z wielką życzliwością ludzi mi dotąd nieznanych, miłymi opiniami przyjaciół z forum bieszczadzkiego oferującymi swoją pomoc i wsparcie materialne i duchowe. Tu na forum o Beskidach podobnie! Mogę tylko powtórzyć to co napisałem: "Już na starcie osiągnąłem sukces i zgromadziłem ogromny kapitał! Wędrując samotnie, nigdy więc nie będę sam…"
Witajcie jeszcze raz i wielkie dzięki za taaaaaakie cudowne przyjęcie! Trzymajcie za mnie kciuki!!!
Wojtek
PS. Gdyby ktos chciał śledzić moje "wyczyny" w trakcie wędrówki odsyłam do oficjalnych stron wyprawy: [link widoczny dla zalogowanych] i [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
WojtekB


Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2690
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Oczywiście będziemy trzymać kciuki i baner strony też zostanie wklejony na BF Smile

Powodzenia raz jeszcze


PS: [link widoczny dla zalogowanych] - 321 też o tym wspomniało
Zobacz profil autora
KATRIN____


Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 324
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Beskid Mały

= Trzymaj sie chłopie .....do zobaczenia na szlaku Beskidzkim Exclamation jak byś zboczył w Mały Beskid .... to zapraszam na nocleg i " BIGOS "
wspaniałe jedzonko Wink jak to rzec ...czym chata bogata Smile trzymamy kciuki z całą rodzinką =
Zobacz profil autora
Podziekowania...
wojtek.r


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski

Dziękuję za wsparcie i zaproszenia... Termin startu wyprawy: druga połowa nadchodzącego tygodnia! Very Happy
Zobacz profil autora
wojtek.r


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski

TO ZNACZY DZIŚ 7.03. wyjeżdżam na start do Ustrzyk, by następnego dnia ruszyć. Mam nadzieję, że się odezwę wkrótce. Trzymajcie za mnie kciuki...[/b]
Zobacz profil autora
Samotna Piesza Wyprawa Dookoła Polski 2007
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 12  

  
  
 Odpowiedz do tematu