Piotrek
Administrator
Dołączył: 21 Kwi 2006 |
Posty: 5888 |
Przeczytał: 0 tematów
|
Ostrzeżeń: 0/3
|
Skąd: Żywiec/Sienna |
|
 |
Wysłany: Pon 7:18, 20 Wrz 2010 |
|
 |
|
 |
 |
W związku z pochmurną i mglistą niedzielą postanowiliśmy zrobić rodzinny nalot na Orawski Park Etnograficzny czyli-skansen w Zubrzycy.
Kiedyś w podstawówce tam byłem i do dziś pamiętam, że skansen na mnie zrobił spore wrażenie tym razem jednak wrażenia były umiarkowane. Głównie przez to, że nie dawno zwiedziliśmy podobny kompleks w Zubercu gdzie wszystko "żyło", były wystawy, ludzie robili różne naczynia, narzędzia, można było chodzić jak sie chce i gdzie się chce.
W Zubrzycy zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który poszczególne obiekty otwiera, wpuszcza ciekwskich turystów a potem zamyka na kłódkę i dowidzenia. Poza tym całe otoczenia jakoś mało zadbane, te chaty stoją pozbawione praktycznie otoczenia typu ogródki (nieliczne były i zaniedbane), jakieś ścieżki i t.d.
Generalnie nie jest źle, cały skansen naprawdę warto odwiedzić, bo miejsce jest interesujące, ale nie koniecznie w kolejności po swoim bardziej zagospodarowanym odpowiedniku.
Zdjęcia [link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
|
|
mirek
Dołączył: 27 Maj 2008 |
Posty: 1963 |
Przeczytał: 0 tematów
|
Ostrzeżeń: 0/3
|
Skąd: wodzisław śląski |
|
 |
Wysłany: Pon 7:43, 20 Wrz 2010 |
|
 |
|
 |
 |
I tak fajnie,świetny też jest Skansen Wsi Opolskiej. [link widoczny dla zalogowanych]
|
|
Piotrek
Administrator
Dołączył: 21 Kwi 2006 |
Posty: 5888 |
Przeczytał: 0 tematów
|
Ostrzeżeń: 0/3
|
Skąd: Żywiec/Sienna |
|
 |
Wysłany: Pon 9:11, 20 Wrz 2010 |
|
 |
|
 |
 |
Ładny. Szkoda, że tak daleko ode mnie. Ale może kiedyś, przy okazji wyjazdu w tamtą stronę.
|
|