Forum BESKIDZKIE FORUM Strona Główna


BESKIDZKIE FORUM
"Tak mnie ciągnie do gór..."
Odpowiedz do tematu
Beskid Mały - piękne widoki z Leskowca.
sprocket73


Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 323
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Jaworzno

W piątek rano sprawdziłem pogodę - zapowiadali cały weekend w miarę ładny. Ustaliliśmy plan, że w sobotę przygotowania świąteczne, w niedzielę mała wycieczka. W piątek wieczorem wszedłem na pogodę jeszcze raz i szok... sobota wypiękniała, znikły nawet małe chmurki, a niedziela całkowite zachmurzenie cały dzień i to na wszystkich znanych mi portalach. Ukochana tak się już nastawiła na sprzątanie, że planów zmienić nie chciała... no cóż, takie ma hobby. Wspaniałomyślnie pozwoliłem jej na samorealizację, a sam poświęciłem się i nastawiłem budzik na 4:40, aby wyjść o wschodzie słońca.

Za Andrychowem zrobiło się takie mleko, że myślałem, że do Rzyk już nie dojadę. W Jagódkach mgła nagle się skończyła. Zostawiłem auto pod sklepem i ruszyłem bezszlakowo na Klimaskę.

Zdjęcie zpodejścia na Klimaskę - widok na Gancarz, w dole resztki mgły. Słońca jeszcze nie ma.Ale wkrótce wyszło i zaczęło radośnie oświetlać korony drzew.Zrobiła się pogoda, psy pozują.Doszedłem do głównego grzbietu - widok przez drzewa na południową stronę. W dole mgiełki.Złota Góra i Porębski Groń ponad morzem mgieł. A daleko w tyle Jesioniki (zauważyłem je dopiero na zdjęciu). Potem mgły się podniosły i z Leskowca już ich nie było widać - szukaliśmy ich komisyjnie z Darkheushem.Zdjęcie grupowe z cieniami - Junior niewidzialny.Próbka tego co będzie widać z Leskowca.Podejście pod Leskowiec, od tej strony prawie bez śniegu, po przeciwnej jedno wielkie lodowisko.Na Leskowcu szczena mi po prostu opadła. Takich widoków nie trafiłem tu jeszcze nigdy.Pośrodku Mogielica, z lewej Ćwilin.Pośrodku Luboń Wielki, z prawej Gorce.Pierwsze wyłaniajace się z mgieł górki - pośrodku chyba Chełm nad Myślenicami.Tatry Wysokie. Na pierwszym planie Okrąglica w Paśmie Policy.I jeszcze klasycanie - Pilsko......i Babia.a na koniec jeszcze Gorce z Turbaczem na wprost.Długo siedziałem na szczycie, najpierw fociłem, potem sobie tylko patrzyłem.
Zastanawiałem się, czy spotkam kogoś z Forum i w pewnym momencie objawił się Darkheush, który powitał mnie jak starego przyjaciela, choć widzieliśmy się przecież po raz pierwszy w życiu Smile

Dalej ruszyłem w kierunku Gancarza.Z którego dla odmiany nie było żadnych widoków. Mgła zgęstniała i podniosła się.Z Gancarza schodziłem bezszlakowo do Rzyk. Kiedy znalazłem się na widokowej polance wysokości mgieł, znowu dane mi było zachwycić się tym pięknym dniem. Widok na Leskowiec i Groń JPII.I to tyle. Bardzo udana wycieczka.
W domu zdążyłem się jeszcze załapać na mycie podłóg Wink
Zobacz profil autora
Majka


Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 284
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wadowice/Niepołomice

Cudo. Leskowiec to jeden z moich ulubionych szczytów, taki co musi być odwiedzony przynajmniej raz w roku.Dzięki serdeczne za te fotki.
Zobacz profil autora
rowerzysta


Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Ale bajecznie piękne zdjęcia! Uwielbiam Leskowiec i te wspaniałe widoki ze szczytu.
Zobacz profil autora
Gabryśka


Dołączył: 07 Lut 2014
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Nysa

Uwielbiam góry o tej porze roku. Te doliny zatopione we mgle są niesamowite.
Zobacz profil autora
Beskid Mały - piękne widoki z Leskowca.
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu