Forum BESKIDZKIE FORUM Strona Główna


BESKIDZKIE FORUM
"Tak mnie ciągnie do gór..."
Odpowiedz do tematu
VI Noc Filmów PTTK Tuchów - 10 listopada 2012
Norden


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 571
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wojnicz

Szóste spotkanie z górami i podróżami rozpocznie się w sobotę 10. listopada 2012 r. w Tuchowie o godz. 17.00 w sali Kina Promień. Na początek tuchowskie Koło PTTK pokaże relacje fotograficzne i filmowe z działalności członków Koła w 2012 r. Następnie wystąpią zaproszeni goście.

Jako pierwszy z zaproszonych gości wystąpi pan Andrzej Samolewicz, himalaista, alpinista, taternik i podróżnik, instruktor alpinizmu. Wspinał się w Alpach, Kaukazie, Pamirze, Tien-szanie, Hindukuszu Afgańskim, Himalajach. W 1989 uczestniczył w zimowej próbie zdobycia szczytu Jannu (7 710 m npm.). Uczestniczył też m.in. w czterech wyprawach na Nanga Parbat, od dwóch różnych stron, w tym trzech zimowych, cudem uratował się z lawiny.

Marcin Hrabia – alpinista i podróżnik przedstawi nam relację z sierpniowej wyprawy na Elbrus, w której wraz z przyjaciółmi podjęli udaną próbę zdobycia najwyższej góry Kaukazu.

Na zakończenie wystąpi nasz gość specjalny pani Magdalena Prask.
Jak pani Magda sama pisze o sobie, jest alpinistką, fotografem, przewodnikiem górskim, pilotem wycieczek i… bankowcem. Jej największą pasją są podróże oraz góry co stara się łączyć przemierzając wszystkie kontynenty. Zorganizowała już kilkanaście wypraw globtroterskich. Odbyła samotną 6-miesięczną podróż po Ameryce Południowej, podczas której podążając przez Andy, zdobyła szereg szczytów od Ziemi Ognistej po równik. W 2010 roku jako 6-ta Polka w historii wspięła się na najwyższy szczyt świata Mount Everest. Na co dzień biega, jeździ na rowerze i pływa. Swoimi doświadczeniami dzieli się z innymi aktywnie działając w klubach górskich i podróżniczych, organizując liczne pokazy slajdów i wystawy zdjęć.
Pani Magda zdobyła już większość szczytów wchodzących w skład Korony Ziemi w tym najwyższą górę świata Mount Everest.

Program imprezy “Noc Filmów” – 10 listopada 2012 r.

godz. 17.00 Rozpoczęcie “Nocy Filmów” oraz krótka prezentacja działalności Koła PTTK nr 76 w Tuchowie w 2012 roku

godz. 17.15 – 17.45 Filmik autorstwa Lucyny i Piotra Mieszek z wyprawy na Elbrus, w którym uczestniczyli też członkowie Koła PTTK z Tuchowa

godz. 17.45 – 18.15 Andrzej Samolewicz zaprezentuje film “Zimowa Loteria – Makalu 2000/2001″ (film w realizacji Dariusza Załuskiego)

godz. 18.15 – 18.45 Jarek Sobel opowie nam o swojej wyprawie i pokaże zdjęcia z wyprawy pt.: “Moja Arktyka”

godz. 18.45 – 19.15 Mateusz Matuszczak przedstawi nam prezentację pt.: “Hello my best friend! What’s your name? – czyli wspomnienia ze Sri Lanki”

godz. 19.15 – 19.45 Marcin Hrabia przedstawi prezentację slajdów z wejścia na najwyższą górę Kaukazu Elbrus w sierpniu – miesiąc później od wyprawy tuchowskich członków PTTK

godz. 19.45 – 20.00 Przerwa

godz. 20.00 – 22.00 Gość specjalny Magdalena Prask opowie i pokaże nam jak zdobyła trzy siedmiotysięczniki zaliczane do „Śnieżnej Pantery”. Prezentacja ma tytuł „Tropem Śnieżnej Pantery”. Prelegentka przedstawi nam również jak wyglądały wieloletnie przygotowania do zdobycia najwyższej góry świata – Mount Everest. Spróbuje nam również pokazać jak wygląda pozbawione wygód życie w górach, gdzie nawet najprostsze czynności jak spanie, jedzenie i toaleta zmieniają się w niemalże ekstremalne przedsięwzięcia.

Terenowe Koło PTTK nr 76 w Tuchowie oraz Dom Kultury w Tuchowie serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych!

Więcej na: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
pawelw


Dołączył: 06 Kwi 2021
Posty: 89
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Biura wirtualne są dobre dla każdego, kto chce wsparcia w założeniu spółki a potem oczekuje wsparcia na każdym etapie działania jego firmy. Można zaufać Optioffice biura wirtualne [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
VI Noc Filmów PTTK Tuchów - 10 listopada 2012
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu