Forum BESKIDZKIE FORUM Strona Główna


BESKIDZKIE FORUM
"Tak mnie ciągnie do gór..."
Odpowiedz do tematu
Trwa wyznaczanie nowego szlaku
menelkij


Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 937
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Glisne, hej!

[link widoczny dla zalogowanych]

"Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej w Krakowie, Koło PTTK „ Tymbarskie Harnasie „ i Urząd Gminy w Tymbarku zakończyli starania o powstanie szlaku turystycznego koloru czarnego z Tymbarku na górę Łopień. Znakarz PTTK Jacek Mucha rozpoczął prace wyznakowania szlaku, który biegnie tym samym odcinkiem co szlak Papieski i rowerowy na górę Łopień.

Początek szlaku Tymbark stacja PKP. Trasa wiedzie drogą powiatową na Rynek dalej obok kościoła, drogą gminną w kierunku osiedla Podlas obok stacji Uchacz (SKR). Dalszy odcinek szlaku wchodzi drogą osiedlową do lasu i biegnie drogami leśnymi w kierunku domku myśliwskiego na Łopieniu Środkowym, następnie dalej do polany Myconiówka, gdzie łączy się ze szlakiem zielonym (Dobra-Przełęcz Rydza Śmigłego-Mogielica). Ostatni odcinek szlaku wzdłuż zielonego do polany Jaworze na Łopieniu Zachodnim-Koniec szlaku.

Bardzo duża grupa turystów odwiedzających powiat limanowski zwracała uwagę na potrzebę pilnego wyznakowania szlaku turystycznego z Tymbarku na górę Łopień. Szlak turystyczny koloru czarnego z Tymbarku pozwoli turystom na bezpieczne wędrowanie po Beskidzie Wyspowym w tym na górę Łopień i będzie łącznikiem do już istniejącego szlaku zielonego na Łopieniu. Starania o wyznaczenie szlaku trwała od roku.

Turyści uczestniczący w akcji Odkryj Beskid Wyspowy w dniu 12 sierpnia zejdą ze szczytu Łopienia właśnie tym szlakiem do Tymbarku. Wyjście na górę Łopień zaplanowano z Dobrej szlakiem zielonym."
Zobacz profil autora
Trwa wyznaczanie nowego szlaku
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu