Pomysł na... |
bohdan
|
Witam wszystkich! Jestem tu nowy ale od razu mam pewna prośbę... Jako ze zbliza sie dlugi weekend chcialem zapytac o jakas ciekawa trase... Poczatek wymyslilem w Ustroniu Polanie wyciągiem na Czantorię i dalej szlakiem w kierunku schroniska na Soszowie...i nie wiem co dalej... Chcialbym 3 dni maszerowac, w towarzystwie jedenj pieknej kolezanki;) Kondycje mamy i conieco dolne partie Śląskiego mamy juz schodzone( od Stożka przez Stecówke na Barania i dalej na Skrzyczne, oraz od Stożka przez Stecówke i dalej przez Koniaków do Zwardonia i potem juz w Żywieckim) Prosze pomóżcie... Gdzie by sie tu przespac i czy trzeba cos wczesniej rezerwowac (zwykle chodziłem bez rezerwacji w Beskidach i nie bylo problemu ze spaniem na glebie w przypadku braku wolnych miejsc, no ale akurat teraz jest ten dluggi weekend wiec pewnie na zjeżdża sie duzo ludzi).. No i gdzie skonczyc ta trase, zebym mogl sie jakos wydostac komunikacja lokalna;) Pozdrawiam!
|
||||||||||||||
|
ammo
|
Jeżeli już ustaliłeś, że początek będzie w Ustroniu Polanie, dalej wjedziesz kolejką a następnie podążać będziesz w kierunku Soszowa to z tamtąd nie masz już raczej innego wyboru jak kontynuować wędrówkę Głównym Szlakiem Beskidzkim. Na Stożku masz gęstą sieć szlaków ale proponowałbym Ci iść nadal czerownym - na przeł. Kubalonka i Przysłop pod Baranią Górą.
Ze schroniska możesz zejść niebieskim do Zwardonia przez Ochodzitą (5h). Od Czantorii do Zwardonia jest około 40km. To na 3 dni wydaje mi się troszeczkę zbyt mało więc ze Zwardonia można przdłużyć sobie wycieczkę o kolejne : - 8,5km (idąc do Soli PKP przez Rachowiec - zn. czer.); - 11,5km (do Rycerki Kolonii przez Oźną - zn. nieb.); - lub też o 13,5+5km (na Wielką Raczę grzbietem granicznym z zejściem do Rycerki Kolonii PKS - zn. czer. i żół.) Wszystkie szlaki są bardzo ładne i niezbyt uczęszczane, zwłaszcza niebieski do Rycerki, także warte przejścia. Z noclegami trudno coś powiedzieć. Nigdy nie wiadomo dokąd człowiek da radę dojść. Wszystko wychodzi zwykle w praktyce a w B. Śląskim noclegów na w\w trasie nie powinno zabraknąć. |
||||||||||||||
|
Pete
|
A ja trochę z innej beczki. W długi weekend mam zamiar przejść trasę Ustroń Polana - Porąbka w 2 dni bez noclegu.
1 dnia przejdę z Ustronia przez Orłową, 3 kopce wiślańskie, Przeł. Salmopolską, Kotarz, Skrzyczne, Klimczok i do Bielska Białej (trasa 8-9 h). Z Bielska (prawdopodobnie) powracam pociągiem do domu i na następny dzień wracam. 2 dnia idę z Bielska Białej Mikuszowic przez Magurkę Wilkowicką, Przełęcz Przegibek, Gaiki i Hrobaczą Łąkę do Porąbki. |
||||||||||||||
|
mateusz_j
|
całkiem ambitny plan na pierwszy dzień, Pete... powodzenia
|
||||||||||||||
|
PETE |
krusiek
|
Pete ----nie przegiales z tym skrzycznem????
kotarz-skrzyczne-klimczok--czy na wprost kotarz -klimczok |
||||||||||||||
|
Pete
|
Nie przegiąłem. Muszę tego dnia być na Kotarzu, więc wracam z niego na Przełęcz Salmopolską i idę przez Malinowską Skałę na Skrzyczne, następnie do Szczyrku.
|
||||||||||||||
|
Pomysł na... |
|
||
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
phpBB Style created by phpBBStyles.com and distributed by Styles Database.
Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
phpBB Style created by phpBBStyles.com and distributed by Styles Database.