Forum BESKIDZKIE FORUM Strona Główna


BESKIDZKIE FORUM
"Tak mnie ciągnie do gór..."
Odpowiedz do tematu
Partyzantka na Czarnym Groniu?
daniel
Moderator

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 799
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: żYwIeC/TwArDoRzEcZkA

Prokuratura Rejonowa Kraków Śródmieście Wschód skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie nielegalnej budowy infrastruktury narciarskiej w ośrodku Czarny Groń w miejscowości Rzyki w Beskidzie Małym. Jeżeli sąd podzieli stanowisko prokuratury, t0 - zdaniem organizacji ekologicznych - będzie mógł wydać wyrok skazujący inwestora na karę grzywny, ograniczenia wolności lub więzienia do 2 lat.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku sprawę nielegalnie wybudowanej kolei linowej oraz instalacji naśnieżania i oświetlenia na zboczach góry Czarny Groń krakowska prokuratura przejęła od prokuratury w Wadowicach.

- Inwestycja powstała całkowicie nielegalnie, czyli bez pozwolenia na budowę, niezbędnej decyzji środowiskowej oraz pozwolenia wodnoprawnego - twierdzi Radosław Ślusarczyk, prezes Pracowni na rzecz Wszystkich Istot w Bystrej koło Bielska-Białej.
Inwestor miał jedynie pozwolenie na wycinkę drzew. Zdaniem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie, było wydane niezgodnie z prawem. Dlatego je unieważniono.


Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie oraz Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot w grudniu 2009 roku zawiadomiły wa-dowicką prokuraturę o przestępstwie przeciw środowisku. Ta jednak nie dopatrzyła się samowoli budowlanej i odmówiła wszczęcia dochodzenia. Pracownia i RDOŚ zaskarżyły prokuraturę do sądu. Przyznano rację obrońcom środowiska, wracając sprawę do prokuratury.
- Będziemy przyglądać się prowadzonym procedurom i dopilnujemy, żeby wobec inwestora zostały zastosowane prawne i karne konsekwencje, a także by zostały naprawione wszystkie szkody przyrodnicze - zaznacza Ślusarczyk.


źr Polska Dziennik Zachodni
Zobacz profil autora
Pudelek
Ogarniacz kuwety

Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 5794
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Oberschlesien, Kreis Nikolei und Kreis Oppeln

to się kolega "ucieszy", bo pracuje właśnie na Czarnym Groniu...
Zobacz profil autora
Partyzantka na Czarnym Groniu?
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu