Forum BESKIDZKIE FORUM Strona Główna


BESKIDZKIE FORUM
"Tak mnie ciągnie do gór..."
Odpowiedz do tematu
satyra
Spoko


Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 362
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Sucha Beskidzka

Czy POland = IREland ?

25 dnia grudnia Roku Pańskiego 1989 nad Europą Środkową nastała ciemność. Nad Rumunią zgasło „Słońce Karpat” .Odszedł „Geniusz Karpat”.
Trwoga zagościła w sercach i w umysłach proletariuszy, tudzież uczonych w piśmie
Co teraz będzie? , co stało się ze słońcem ?
Wznoszono błagalne modły a prym wiodła „ Inteligentna Polska Młodzież”. Na kolanach na klęczkach kierowano wzrok ku północy kraju, a nuż wzejdzie tam nowe słońce.

Ha! Nie przypadkowo ku północy . Uczeni w piśmie zajęli się poważnie sprawą .Skoro słońce zaszło na południu nad Rumunią to naturalną rzeczą jest ze powinno wzejść na północy. Ostatnie ruchy tektoniczne zakłóciły położenie osi obrotu ziemi twierdzono. Nastąpiło przesunięcie biegunów.
Powoli otucha wlewała się w skołatane serca „Inteligentnej Polskiej Młodzieży”.

I stał się „cud”. Niebiosa wysłuchały błagalnych próśb.
16 dnia listopada Roku Pańskiego 2007 na północy Polski wzeszło nowe słońce. „Słońce Kaszub” –Wielki Brat. To wcielenie „Geniusza Karpat” zachwycało się całkiem liczne grono inteligenckiej gawiedzi. Słoneczne promienie sięgały aż nad Irlandię ,mile łechcąc młodą polską inteligencję z zarobkowej emigracji.

Mijały miesiące. Cuda mnożyły się jak w bajce z krainy tysiąca i jednej nocy.
Zbudujemy Drugą Irlandię perorował Wielki Brat . Tak, tak wtórowała mu zachwycona młoda inteligencka gawiedź, która jakoś zapomniała o obiecanej wcześniej drugiej Japonii.

I stał się nowy znaczący „cud” . Widoczny znak powstawania drugiej Irlandii.
W wyniku tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w wyniku jej następstwa, znikła Polska. Powstało nowe państwo POland.

Młoda inteligencka gawiedź triumfowała.- POland stąd tylko krok do IREland.

Wielki Brat zwołuje kongres i wraz z braćmi pomniejszymi w wierze debatują jak z POland zrobić IREland. Padają różne propozycje .Niektóre wręcz utopijne (wpław prze kanał La Manche). Nie, nie oponuje Wielki Brat .Coś bardziej przyziemnego.

Mam!!!, z tyłu wychyla się pomniejszy bat w wierze. Mam. Od czego mamy Gazetę Wybiórczą i TV-N. Tam są spece od prania mózgów. Już coś wymyślą. Zresztą młoda inteligencka gawiedź ma otwarte umysły . To nie to co mohery.

Propozycję przyjęto przez aklamację . Wysłano zlecenie do zaproponowanych przez pomniejszego brata mediów. W ruch poszły tuby speców od prania mózgów.

Radzono sobie wspaniale . Na pierwszy rzut poszła literka P . To proste, udowadnia naczelny Gazety Wybiórczej . P- alfabetycznie wymawiane jest w języku angielskim jako Pi .Gdy się dobrze wsłuchamy to w zasadzie nie słyszymy dźwięku P tylko głównie I .
I w ten sposób P pozbyło się górnego brzuszka ,zamieniając się w I.

Nieco trudniej przedstawiała się sprawa z „O”. Głowią się eksperci TV-Nu . Głowią się eksperci Wybiórczej. Jak z „O” zrobić „RE”.
Wreszcie odzywa się przewodniczący gremium zamiany „O” w „RE”. Moi drodzy panowie. Uczucia!. Uczucia młodzieży to jest to. Wiara i uczucia młodzieży więcej mówią do mnie niż starca szkło i oko. To uczucia młodej gawiedzi inteligenckiej i wiara w „cuda” spowodowały ,że jesteśmy tak blisko celu wytyczonego przez Wielkiego Brata. „RE” będzie skrótem od „recollect” .Będzie to wspomnienie wielkiego Geniusza Karpat a równocześnie pozostanie w pamięci nasz wiecznie żywy Wielki Brat .Propozycja została przyjęta. Decyzja została ogłoszona przez Wielkie Brata i jego pomniejszych braci w wierze.

Drodzy Rodacy. Droga młoda inteligencka gawiedzi. MAMY DRUGĄ IRLANDIĘ!!!

Posłowie:
Budzę się rano zlany potem. Czy to koszmarny sen ,czy też rzeczywistość.
Pod ręką mam atlas. Mam go często przy sobie ponieważ lubię zaglądać na mapy i zastanawiać się jak w tym a w tym miejscu może być. Z pewną trwogą otwieram atlas na stronach gdzie istnieje mapa z sylwetką Polski. Na mapie wyraźny napis DRUGA IRLANDIA - IRELAND.


Copyright by Spoko
Zobacz profil autora
satyra
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu