Forum BESKIDZKIE FORUM Strona Główna


BESKIDZKIE FORUM
"Tak mnie ciągnie do gór..."
Odpowiedz do tematu
Górska Odznaka Turystyczna
Pudelek
Ogarniacz kuwety

Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 5794
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Oberschlesien, Kreis Nikolei und Kreis Oppeln

był krótki fragment dyskusji w starej dyskusji o członkostwie PTTK, ale ja chciałbym wo osbnym temacie spytać się, kto z forumowiczów zbiera punkty do GOT i dlaczego? (znam ludzi, którzy nie mogą otrząsnąć się z oburzenia na fakt chodzenia po górach "interesownie"...)

pochwalcie się jaką macie odznakę.

ja obecnie jestem przy końcówce do małej złotej

Zobacz profil autora
Stan48


Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 402
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Myślenice

Uważam GOT za wspaniałą zabawę. Jest to metoda zachęty młodych ludzi do poznawania piękna gór. Sam prowadzę Koło Turystyczne "Wędrowiec" (jest nas aktywnych 42 osoby). Smile

Osobiście mam Dużą Brązową Smile
Zobacz profil autora
Pudelek
Ogarniacz kuwety

Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 5794
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Oberschlesien, Kreis Nikolei und Kreis Oppeln

w sumie nie tylko młodzi ją zbierają... kiedyś w chatce AKT na Pietraszonce spotkałem faceta (ok. 40-tki), który już chyba z trzeci raz zaczynał zbieranie od nowa (miał wszystkie odznaki w dwóch kompletach, nie wiem jak z odznaką "za Wyrtwałość"
Zobacz profil autora
Makuć


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 551
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków / Nowa Huta

ja zbieram przy okazji Wink a mam małą złotą...
Stan jak wygląda proces zbierania punktów na duże odznaki? możesz dokładnie opisać na własnym przykładzie, bo nie jest to nigdzie wprost opisane i wyjaśnione Smile

może się kiedyś przemogę do egzaminu na przodownika... jak już im zbrzydnie chodzenie samemu Very Happy
Zobacz profil autora
Pudelek
Ogarniacz kuwety

Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 5794
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Oberschlesien, Kreis Nikolei und Kreis Oppeln

właśnie też mam pytanie odnośnie dużej... w regulaminie piszę, że trzeba odbyć dwie wycieczki wielodniowe, a trasa ma prowadzić co najmniej przez 7 punktów. ale to jest trasa jednej takiej wycieczki, czy trasa ma prowadzić przez tych 7 punktów podczas wyrabiania jednej normy? bo te punkty to mają w niektórych rejonach bardzo duży rozrzut i 7 punktów na jedną trasę to czasem i na ponad tydzień chodzenia na raz
Zobacz profil autora
Stan48


Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 402
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Myślenice

Aby zdobyć Dużą Odznakę należy odbyć 2 wielodniowe wycieczki prowadzące przez 7 punktów pośrednich dowolnie wybranych z wykazu tras punktowanych do GOT. W trakcie wycieczki może być przerwa na dojazd. Punkty pośrednie mogą być wykorzystane tylko raz przy zdobywania wszystkich trzech stopni odznaki w kategorii dużej.

Owszem rozrzut jest dosyć duży, ale o to chodzi Smile

Moje trasy na dużą brązową to:
1. Zawoja Lajkonik - Markowe Szczawiny - Babia Góra - Przełęcz Krowiarki - Cyl Hali Śmietanowej - Polica - schr. na Hali Krupowej - Cupel - Bystra Podhalańska - Jordanów

Harbutowice - Babica - Sularzówka - Myślenice - Chełm - Śliwnik - Działek - Kudłacze - Łysina - Lubomir - Przełęcz Wierzbanowska - Wierzbanowska Góra - Kasina Wlk. - Śnieżnica - schr. na Śnieżnicy - Przełęcz Gruszowiec - Ćwilin - Przełęcz Gruszowiec

2. Kowaniec - Turbacz - Polana Gabrowa - Kiczora - Przełęcz Knurowska - Studzionki - Lubań - Krościenko - Dzwonkówka - Przehyba - Radziejowa - Wielki Rogacz - Obidza - Przełęcz Rozdziela - Wysokie Skałki - Durbaszka - Szafranówka - Szczawnica.

W pierwszej wędrówce miałem przerwę. Po powrocie z Babiej Góry przyszedł mi do głowy pomysł, aby spróbować zdobyć Dużą Brązową, sprawdziłem punkty pośrednie i wybrałem trasę najbliżej domu Smile
W ten sposób spełniłem I normę.
Potem poszukałem drugiej trasy. przejście jej zajęło mi pięć dni. Spałem na Studzionkach, w Krościenku, na Przehybie, pod Durbaszką.

I tak stało się Smile


Ostatnio zmieniony przez Stan48 dnia Nie 19:30, 06 Maj 2007, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
WojtekB


Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2690
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Zbierałem, doszedłem do małej brązowej i się zniechęciłem. Fajna pamiątka, ale nie lubię się użerać z weryfikującymi, a w góry mogę chodzić bez niej, wszak nie jest to żaden wyznacznik Smile
Zobacz profil autora
Makuć


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 551
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków / Nowa Huta

czemu użerać? mnie jeszcze nikt nigdzie nie robił problemów, a nawet zniechęcił w drugą stronę... bo nie zapytał nawet czy rzeczywiście tam byłem... ale to może chęć podinesienia prestiżu oddziału Razz
Zobacz profil autora
Stan48


Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 402
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Myślenice

Wojtek napisz gdzie miałeś problem z weryfikacją książeczki? Może coś poradzimy. Jeśli chcesz możesz przysłać do mnie to Ci zweryfikuję
Zobacz profil autora
Pudelek
Ogarniacz kuwety

Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 5794
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Oberschlesien, Kreis Nikolei und Kreis Oppeln

ja też nie miałem nigdy problemów z weryfikacją, żaden z moich znajomych również (prócz długiego oczekiwania). raczej mało który weryfikator ma interes w byciu upierdliwym - i tak liczba zdobywanych odznak bardzo spadła po 1989, więc po co jeszcze bardziej ją obniżać... co do pytania, czy rzeczywiście ktoś był na miejscu skąd ma pieczątkę - to po co? cała ta zabawa jest na słowo zaufania, za odznakę nie dostaniesz premii (a sam musisz ją jeszcze wykupić) i jest tylko potwierdzeniem czegoś dla siebie i pamiątką. jaki sens miałoby oszukiwanie?

zatem stan rozumiem, że każda trasa ma miec 7 punktów... ale ta przerwa - jak ją rozumiesz? dzień, dwa, kilka godzin? po za tym w pierwszej trasie masz 6 punktów Razz

a potwierdzeniem były pieczątki w książęczce? rozumiem też, że robiłeś wpisy trasy
Zobacz profil autora
kmusial


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Kilka razy w życiu zaczynałem zbierać punkty na GOT, ale nigdy nie udało mi się uzbierać z różnych powodów tyle co potrzeba. Teraz trochę żałuję że brakło mi cierpliwości i że nie pamiętałem żeby zawsze zabierać w góry książeczkę. Chwała wytrwałym Very Happy
Zobacz profil autora
WojtekB


Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2690
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Makuć napisał:
czemu użerać?


Tłumaczenie parę razy że biletów wstępu do TPN nie znalazłem na śmietniku Very Happy (poważnie)

Stan48 napisał:
Wojtek napisz gdzie miałeś problem z weryfikacją książeczki?


W moim macierzystym oddziale w Rzeszowie

Stan48 napisał:
Jeśli chcesz możesz przysłać do mnie to Ci zweryfikuję


Gdyby była taka możliwość to chętnie bym skorzystał Smile
Zobacz profil autora
Pudelek
Ogarniacz kuwety

Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 5794
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Oberschlesien, Kreis Nikolei und Kreis Oppeln

WojtekB napisał:
Makuć napisał:
czemu użerać?


Tłumaczenie parę razy że biletów wstępu do TPN nie znalazłem na śmietniku Very Happy (poważnie)



nie bardzo rozumiem... co do tego mają bilety? chyba, że zamiast pieczątki w książęczce to one miały być dowodem. pare razy mi się zdarzyło, że zapomniałem swojej i przybijałem na czym się dało (kartkach, reklamach, nawet serwetce) i później przypinałem do książeczki... zresztą obecne książęczki mają tak mało miejsca na pieczątki (reklamy, regulamin - po cholerę to? Evil or Very Mad ), że wiele osób zwiększa sobie ich wielkość domowymi środkami
Zobacz profil autora
WojtekB


Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2690
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Pudelek napisał:
nie bardzo rozumiem... co do tego mają bilety?


To że zamiast pieczątek z wejścia na szlak brałem bilet (z napisaną bramką wejścia). Wg. weryfikatorów nie może być to dowód przejścia trasy
Zobacz profil autora
Stan48


Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 402
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Myślenice

@ Pudelek:
Już poprawiłem Smile Musi być 7 punktów, a przerwa kilkudniowa. W moim przypadku był to tydzień. Zresztą Andrzej Matuszczyk, który weryfikuje książeczki w COTG w Krakowie jest bardzo sympatycznym człowiekiem i wcale się nie czepiał Smile Potwierdzeniem były pieczątki ze wszystkich możliwych miejsc.
Tak robiłem wpisy trasy, a punkty pośrednie podkreślałem

@kmusial

Jeszcze nic straconego. Przypuszczam, że masz ponad 15 lat Razz, więc na popularną potrzebujesz 60 pkt, a to tylko 2-3 wycieczki. Nigdzie nie jest powiedziane, że musisz mieć pieczątki w książeczce, możesz się jednak liczyć z jakimś pytaniem upier.....ego weryfikatora, który prostym pytaniem będzie chciał sprawdzić czy rzeczywiście maszerowałeś tą trasą. Ja osobiście nigdy nie sprawdzam czy osoba dająca książeczkę o weryfikacji wędrowała tą trasą, bo i po co? Jaka jest satysfakcja z wyłudzonej odznaki? To tak jakbym kupił na alegro krzyż Virtuti Militari i nosił Go w klapie marynarki Sad Żenada Sad

@ WojtekB

Jasne, że możliwość istnieje. Mówię poważnie. przysyłasz książeczkę do mnie, adresujesz zwrotną kopertę o siebie, ja weryfikuję i odsyłam do Stalowej Woli
Zobacz profil autora
Górska Odznaka Turystyczna
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 25  

  
  
 Odpowiedz do tematu